حذف اطلاعات شخصی و محرمانه

به گزارش دریچه فناوری اطلاعات باشگاه خبرنگاران؛ اطلاعات حذف شده از روی هارد‌دیسک توسط نرم‌افزارهای مختلفی قابل بازیابی است و چنانچه بخواهید برای همیشه اطلاعات مورد نظرتان را از روی هارد‌دیسک پاک کنید، باید روش دیگری جز فشردن دکمه Delete بیابید.

نرم‌افزار BCWipe یکی از نرم افزارهای قدرتمند است که می تواند اطلاعات شخصی و محرمانه شما را برای همیشه پاک کند.

این نرم افزار با استفاده از الگوریتم های قدرتمند خود قادر است تمامی اطلاعات مانند تصاویر , موزیک ها , ویدیوها , اسناد و غیره را از روی هارد دیسک با پارتیشن های FAT, MFT, NTFS بصورت حرفه ای تکه تکه کند و آنها را به صورتی حذف کند که دیگر هیچ کاربر و برنامه ای نتواند آنها را بازیابی کند پس هرگز نگران بازیابی آنها نباشید.


امکانات:

با استفاده از این نرم‌افزار قابلیت‌های زیادی در اختیار شما قرار می‌گیرد که برخی از ‌آنها به‌اختصار عبارتند از:

Delete with wiping (حذف با پاکسازی): همان‌طور که از عنوان این گزینه مشخص است به‌کمک آن می‌توانید فایل‌ها، پوشه‌ها و مجموعه‌ای از فایل‌ها و پوشه‌های مورد نظر خود را حذف و ‌آنها را برای همیشه از روی هارد‌دیسک رایانه خود پاکسازی کنید.

Wipe free disk space (پاکسازی فضای خالی هارد‌دیسک): به‌کمک این گزینه می‌توانید ردپای به‌جا‌مانده از حذف اطلاعات در گذشته را از روی هارد‌دیسک رایانه از بین ببرید. به‌این ترتیب نه‌تنها اطلاعاتی که پیشتر از روی هارد‌دیسک رایانه حذف کرده‌اید، غیرقابل بازگشت خواهند شد بلکه فضای خالی هارد‌دیسک رایانه نیز افزایش می‌یابد چرا که ردپای به‌جا مانده از حذف اطلاعات توسط ویندوز، مقداری از فضای هارد‌دیسک را اشغال می‌کند.

Wipe Swap File (پاکسازی فایل مبادله): فایل مبادله، یک فایل سیستمی ویندوز است که برای پشتیبانی از حافظه مجازی استفاده می‌شود. اگر شما در حال کار روی یک فایل یا یک سند متنی باشید (حتی اگر این فایل رمزنگاری شده باشد)، تمام یا بخشی از اطلاعات این فایل توسط ویندوز به‌صورت یک فایل رمزگشایی‌شده در یک فایل مبادله در هارد‌دیسک رایانه کپی می‌شود. در این حالت کلیدهای رمزنگاری، رمزهای عبور و دیگر اطلاعات محرمانه نیز می‌توانند به‌صورت یک فایل مبادله روی هارد‌دیسک کپی شوند و این فایل‌های مبادله با ابزارهای مخصوصی قابل بازیابی خواهند بود و هکرها و دیگر افراد خراب‌کار می‌توانند به‌کمک این فایل‌ها به اطلاعات مهم و محرمانه شما دسترسی پیدا کنند.

به‌همین منظور نیز قابلیت Wipe Swap File در این نرم‌افزار طراحی شده است. به‌کمک این قابلیت فایل‌های مبادله‌ای که از ‌آنها استفاده نمی‌شود از هارد‌دیسک رایانه حذف می‌شوند تا امنیت رایانه شما بیش از پیش تضمین شود.

Wipe File Slacks (پاکسازی فایل‌های آزاد): شاید به‌کار بردن واژه آزاد برای file slack چندان مناسب نباشد اما در حقیقت فایل‌ رها شده یا آزاد، فضای هارد‌دیسک میان انتهای یک فایل تا انتهای آخرین خوشه (cluster) استفاده شده توسط آن فایل است. نرم‌افزار فوق امکان فعال/غیرفعال‌سازی پاکسازی این نوع فایل‌ها را پیش از اجرای برنامه در اختیار شما قرار می‌دهد.

Wipe Empty Directory Entries (پاک‌سازی فولدرهای خالی): فایل سیستم ویندوز، نام و مشخصات فایل‌های موجود در هارد‌دیسک را در محل خاصی از هارد‌دیسک به‌نام directory entries یا MFT ذخیره می‌کند. (در فایل سیستم‌های FAT این محل directory entries نام دارد و در فایل سیستم NTFS به آن MFT می‌گویند). هرگاه فایلی از هارد‌دیسک رایانه حذف شود این محل توسط فایل سیستم ویندوز مورد ویرایش قرار می‌گیرد و اطلاعات حذف شده از دید شما و ویندوز پنهان می‌شود، در صورتی که بخش‌هایی از این اطلاعات در محل فوق باقی می‌ماند و نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات می‌توانند به‌کمک ‌آنها اطلاعات حذف شده را بازیابی کنند. اما نرم‌افزار BCWipe با خرد کردن اطلاعات ذخیره‌شده در directory entries و MFT، بازیابی فایل‌های حذف‌شده را نیز غیرممکن می‌سازد.

Swap File Encryption (رمزنگاری فایل مبادله): ابزار BCWipe CyrptoSwap به شما این امکان را می‌دهد تا فایل مبادله را با استفاده از الگوریتم‌های گوناگون، رمزنگاری کنید تا امنیت این فایل بیش از پیش افزایش یابد.

Transparent Wiping (پاکسازی نامحسوس): این قابلیت که به‌تازگی در نرم‌افزار BCWipe طراحی شده است به شما این امکان را می‌دهد تا مراحل پاکسازی را به‌طور خودکار به‌انجام برسانید. به‌کمک این قابلیت، نرم‌افزار BCWipe در بخش‌های مختلفی به‌طور خودکار شروع به‌کار کرده و عملیات حذف یا پاک‌سازی توسط این برنامه صورت می‌گیرد که برخی از این بخش‌ها عبارتند از:

- حذف فایل‌ها و پوشه‌های مورد نظر با دستورات پیش‌فرض ویندوز

- فایل‌های موقت ایجاد شده توسط ویندوز و سایر نرم‌افزارها

- اطلاعات ذخیره‌شده در Windows Restore Point (وقتی که یک Restore Point حذف می‌شود.)

- اطلاعات ذخیره‌شده در سطل زباله ویندوز (وقتی که گزینه Empty Recycle Bin انتخاب می‌شود.)

- فایل‌ها و پوشه‌های به‌خصوص و دارای فورمتی خاص که قبلا در نرم‌افزار، لیست ‌آنها مشخص شده است.

پشتیبانی از مرورگرهای مختلف اینترنتی همچون اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس، اپرا و پاک‌سازی کامل رمز‌های ذخیره شده، تاریخچه جستجو، آخرین تب‌های فعال، کوکی‌ها و... نیز از قابلیت‌های دیگر این نرم‌افزار است.

 

برای دانلود این نرم افزار اینجا را کلیک کنید.

/ 0 نظر / 26 بازدید